X
تبلیغات
انعکاس - فارسی


برای آشنایی با شخصیت‌های جدید مجموعه «کلاه قرمزی» در سال 93، مرور برخی دیالوگ‌های ماندگار این سریال و مطلع شدن از حواشی آن می‌توانید با این گزارش همراه شوید.

«کلاه قرمزی 93» بعد از پشت سر گذاشتن برخی اما و اگرها بالاخره نوروز سالجاری روی آنتن رفت؛ مجموعه‌ای به تهیه‌کنندگی حمید مدرسی و کارگردانی ایرج طهماسب که به خودی خود آنقدر جذاب است که عروسک‌های دوست داشتنی این اثر همواره می‌توانند یک تنه به رقابت با آثار نمایشی که ستاره‌های سینما و تلویزیون در آن بازی می‌کنند، بپردازند و درباره رقابت امسال نیز شنیده‌ها حاکی از آن است مخاطبان «کلاه قرمزی» از «پایتخت 3» هم بیشتر بوده‌اند.

امسال در این مجموعه نمایشی که تمامی شخصیت‌های آن به موجوداتی ملموس و باورپذیر برای مخاطبان تبدیل شده‌اند، سه عروسک جدید اضافه شدند که طرفداران خاص خود را داشتند.

از جمله این عروسک‌ها «عزیزم ببخشید» فرزند «لطفا» بود که احسان کرمی صداپیشگی آن را برعهده داشت؛ مرد آبدارچی که با سوال‌های بی وقفه و پشت سر همش همه را کلافه می‌کرد و شیرینی‌های خاص خود را داشت. مثلا در صحنه‌ای که فامیل دور از او می‌خواست بچه‌اش را پوشک کند او را کلافه کرده بود:

فامیل دور: آقای مجری من یک ساعته دارم به این ببخشید میگم این بچه رو پوشک کن هزار تا سوال میپرسه! الان من چطوری ام!؟

عزیزم ببخشید: من میگم پوشک دولا باشه یا سه لا؟ پسرونه باشه یا دخترونه؟ چسب داشته باشه یا نداشته باشه؟

یا جای دیگر وقتی آقای مجری از او می‌خواهد کمرش را بخاراند:

آقاي مجري: اين پشت منو بخارون/ عزیزم: با دست خودتون یا با دست خودم/ آقای مجری: با دست شما دیگه/ عزيزم: با دست چپم يا با دست راستم/ آقاي مجري: با دست راستت/ عزيزم: با انگشت اشارم يا با انگشت شصتم؟/ ميخواي با شيئ خارجي بخارونم/ شيئ خارجي نوک تيز بيارم يا نوک گرد/ آقاي مجري: يه چيزي بيار ديگه/ عزيزم: چاقو بيارم يا چنگال/ آقاي مجري: شما قسمت بعدي برنامه رو ببينيد...

نکته بارز در مجموعه «کلاه قرمزی» همین موفقیت در پرداخت شخصیت‌ها و باورپذیر کردن آنها است. در قسمتی از سریال، فامیل دور دیگر حسابی از دست ببخشید که البته دوست قدیمی خودش هست هم عصبانی می‌شود:

فامیل: بزنم لهت کنم../ عزیزم: با چوب یا کمربند؟/ فامیل: چوب/ عزیزم: تو سرم میزنی یا بدنم؟/ فامیل: تو سرت./ عزیزم: تو سرم زدی میمیرم یا زنده میمونم؟/ فامیل: زنده میمونی./ عزیزم: بیمارستان میلاد بریم یا اختر؟/ فامیل:اختر./ عزیزم: علتشو شکستگی اعلام کنیم یا ضربه مغزی؟/ فامیل:ضربه مغزی./ عزیزم:میرم تو کما یا اهدای عضو می‌کنید؟/ فامیل:اهدای عضو می‌کنیم./ عزیزم: اول قلبم یا کلیه‌ام؟/ فامیل: کلیه‌ات./ عزیزم: تو یخ می‌ذارید یا در جا اهدا می‌کنید؟/ فامیل:تو یخ میذاریم./ عزیزم:یخاش قالبی باشه یا از این تیکه یخا؟/ فامیل:ترجیح میدم الان بکشمت./ عزیزم: یکراست بهشت زهرا میریم یا سرد خونه؟/ فامیل: گم شو تا لهت نکردم./ عزیزم: با چوب یا کمربند؟

شاید همین موضوع است که «کلاه قرمزی» را به مجموعه‌ای تبدیل می‌کند که نه فقط برای کودکان که برای تمامی سنین جذاب می‌کند و حتی مسئولان کشور نیز به آن توجه نشان می‌دهند. چنانچه در ایام عید آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از افتتاح بندرگاه جزیره کیش از غرفه کلاه قرمزی دیدن کرد یا در حاشیه ویژه برنامه عطر یاس در نوروز برج میلاد تهران محمدباقر قالیباف، شهردار تهران از غرفه کلاه قرمزی بازدید کرد.

این موضوع حتی به سر صحنه مجموعه نیز کشیده شد و جواد خیابانی مجری برنامه‌های ورزشی در نهم فروردین به لوکیشن «کلاه قرمزی» رفت و با عوامل برنامه گپی خودمانی داشت.

یکی دیگر از شخصیت‌های جدیدی که در این مجموعه شاهد تولد او بودیم، بچه دیوی بود که بی بی فرستاده بود و دیبی صدایش می‌کردند. قصه زندگی او این بود که با تمام شدن آب‌های زیرزمینی از آنجایی که دیوهای امثال او آب خوار هستند! او و دیگر دیوها به سطح زمین آمده‌اند و فقط هم آب می‌خورند.

دیبی عاشق این است که ماچش کنند و مدام به همه می‌گوید: ماچ ماچ ماچ! همچنین این شخصیت همه چیز را برعکس می‌گوید و می‌فهمد. مثلا به آقای مجری می‌گوید: دیبی: خاله، خاله ازت منتفرم/ آقای مجری : ممنون منم ازت بدم میاد! یا به جای شب بخیر می‌گوید: شب به فنا!

هوتن شکیبا صداپیشه این شخصیت بود.

منظور او این است که عمو دوستت دارم! فامیل دور و دوره نیز در این سری از «کلاه قرمزی» صاحب بچه شدند و بچه فامیل دور شخصیت جدیدی بود که به مجموعه اضافه شد. او هم مثل پدرش مدام سوال می‌کند چطوری‌ام؟ فامیل هم اینطور برایش لالایی می‌خواند: رارا رارا رارا رارا رارا رارا  ﮔﻨﺠﯿﺸﮑﻪ ﺍﻭﻣﺪ ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﻩ ﺭﻓﺖ ﺗﻮ ﺩﺭ/ اون یکی ﻣﯿﮕﻔﺖ ﺩﺭ ﺭﻭ ﺑﺒﻨﺪ/ ﺍﻭﻥ یکی ﻣﯿﮕﻔﺖ ﺩﺭ ﺭﻭ ﻧﯿﻤﻪ ﺑﺎﺯ ﺑﺰﺍﺭ/ ﺍﻭﻥ ﯾﮑﯽ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺩﺭ ﺍﮔﺮ ﺩﺭ ﺑﻨﺪ ﺩﺭ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺩﺭ ﻣﺎﻧﻨد !محمد لقمانیان این شخصیت جدید را صداپیشگی می‌کرد.

در این سری از مجموعه طبق معمول مهمانانی نیز از جمع ستارگان سینما حضور داشتند .از جمله این مهمان‌ها نگار جواهریان بود که با نام خانم نگاریان پیش از این نیز در مجموعه‌های قبلی به عنوان همسایه آقای مجری معرفی شده بود. زن تنهایی که عاشق گل و گیاه است و گاهی مراقبت از گیاهانش را به آقای مجری می‌سپارد و البته عروسک‌ها دل خوشی از او ندارند.

در قسمتی که جواهریان به برنامه آمده بود، عروسک‌ها وانمود کردند یک مهمان دارند و به بهانه این مهمان خیالی، شیرینی‌های شخصیت نگاریان را خوردند. همچنین در بخش دیگری وانمود کردند در دریا گم شده‌اند و منتظر کشتی نجات هستند! در این قسمت پسرعمه‌زا با قلاب ماهیگیری آقوی همساده را از آب گرفت و او این بار هم پس از تعریف کردن ماجراهای عجیب و غریبش از نگاریان خواستگاری کرد!

یکی دیگر از مهمانان «کلاه قرمزی» که البته در گفتگو با مهر هم گفته بود اگر این مجموعه ساخته شود حتما در آن حضور خواهد داشت، بازیگری بود که دختر همسایه با لحن کودکانه‌اش اینطور او را معرفی کرد: مهمان امسَب خاله باراندست و جیغ و هورا!

باران کوثری که مثلا تازه از تحصیل رشته معماری از خارج از کشور آمده بود، پس از چند سال به این مجموعه آمد و با عروسک‌های مختلف گفتگو کرد.

شهاب حسینی نیز مهمانی بود که حضور او با استقبال مواجه شد. ابتدا او وارد خانه شد و چون از آقای مجری خبری نبود، عروسک‌ها یک به یک می‌آمدند و با او آشنا می‌شدند. برخلاف کلاه قرمزی و پسرعمه زا که به وسیله او می‌خواستند شکلات بخورند، دیالوگ‌های او و پسرخاله شنیدنی بود: پسرخاله: اون پوست شکلات روُ هم بده بهم!/ شهاب حسینی: پوست شکلات برا چی میخوای/ پسرخاله: شما بده لازم دارم/ شهاب حسینی: باشه، بیا بگیر، برا چی جمع میکنی حالا/ پسرخاله: والا حالا شما که نمیشناسیش من میرم پیش کسی خیلی پیر وُ کاراشو انجام میدم بعد بهم میگه پسرخاله بیا شکلات بخور منم میدونم که شکلاتش کمه این پوست شکلات روُ بهش میدم میگم بیا ننه جون خوردم../ شهاب حسینی: بیا جلو، بیا.. قربونِ مرامت برم.

ببعی هم که حسابی از حضور او ذوق زده شد، دیالوگ حسینی در «درباره الی» را به زبان آلمانی بیان کرد و گفت: یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است. من هم یک کاهو خوردم که پایانش تلخ بود!

شهاب حسینی هم که به شدت می‌خندید در پاسخ به این دیالوگ گفت: چقدر این جمله آشناست، اشکالی نداره آدم گاهی وقت‌ها کاهو می‌خوره آخرش تلخه، گاهی وقت‌ها هم خیار می‌خوره آخرش تلخه.

قصه گفتن او برای خوابیدن عروسک‌ها هم در نوع خود جالب بود: ببعی: شهاب شهاب سوییت دریمز / فامیل : آقا شهاب تا حالا با یه الاغ زیر یه سقف خوابیدی؟/ پسر عمه زا : اگه پیژامه میخوای یه پیزامه خوشگلی داریم ، بدیم؟/ مجری: هیشکی اینا رو نمیتونه بخوابونه/ فامیل: بیا این پیژامه منو بگیر با اون شلوار نمیتونی بخوابی/ شهاب حسینی: نه شلوارتو در نیار/ فامیل: آقای مجری میشه اینو بدی بهش، من نمیتونم بیام بیرون!

گرچه این همه عروسک در کنار کلاه قرمزی گاهی او را به حاشیه می‌برد اما در این سری نیز همچنان پرطرفدار بود. یکی از دیالوگ‌های او با آقای مجری: آقای مجری: همه بچه ها مسئولیت دارن به بزرگترها کمک کنن. مسئولیت چیه کلاه قرمزی؟/ کلاه قرمزی: محسولیت؟ اینه که از محسولیت شروع میشه، آخرش بدبختیه. اول می گی محسولیت. می گم مثلا چی؟ می گی دفتر مدادتو جمع کن. می گم چشم. بعد می گی محسولیت، کیفتم درست کن. بعد اون کشوئه رو برو درست کن. بعد محسولیت، آخرش بدبختیه. سلط آبو باید کف درست کنی، بری اونجا رو بشوری. این شد محسولیت که می گی خوفه.

جیگر هم از دیگر عروسک‌های دوست داشتنی بود که در این سری هم حضور داشت: جیگر: پَ عیدی نمی‌دی؟/ آقای مجری: نه/ چیگر:عیدی نمی‌دی؟/ مجری:نه/ جیگر:عیدی نمی‌دی؟/ مجری: نداااارم .. (رو به دوربین) بعضیا نداااارن ./ جیگر:سسههممه!!مالممههه!!!ححححقمه!!!

گابی نیز در این سری همچنان همه چیز را می‌خورد و البته از این موضوع شرمنده بود. گیگیلی هم که مدتی بود به مجموعه نیامده بود، آرام آرام به خانه آقای مجری آمد و بازگویی خاطره رفتن فامیل، کلاه قرمزی و پسرعمه زا به شهر گیگیلی که او را آنجا گیگیلی فرفره خطاب می‌کردند، از بخش‌های جذاب سریال بود.

گدا، خانوم جان و باغبان هم دیگر شخصیت‌هایی بودند که در برخی قسمت‌ها حضور داشتند و خانوم جان دیبی را به فرزندی قبول کرد! آقای مجری هم همچنان از دست همه عروسک‌ها حرص می‌خورد و سعی می‌کرد آنها را به درستی تربیت کند. اجرای نمایش‌ هم یکی از بخش‌های جذاب برخی قسمت‌ها بود.

در مقابل سیل ابراز علاقه‌ها و استقبال از این مجموعه، یک واکنش عجیب و سیاسی هم به این مجموعه شد و بی بی سی در گزارشی سعی کرد تا این برنامه تلویزیونی را مجموعه‌ای در اعتراض به نظام حاکم بر ایران معرفی کرده و هر یک از شخصیت‌های این برنامه را نمادی سیاسی تفسیر کند!

در یکی از گزارش‌های سایت بی‌بی‌سی حتی برنامه کلاه‌قرمزی به عنوان سندی برای نقض حقوق بشر در ایران معرفی شده است. نکته عجیب این است که در هیچ یک از این گزارش‌ها، هیچ استدلال و منطقی برای چگونگی این شبیه‌سازی‌ها صورت نگرفته است.

و یک خبر خوب برای پایان بندی این گزارش اینکه عوامل «کلاه قرمزی» همچنان مشغول کارند و در مناسبت‌ها و اعباد طول سال شاهد پخش تک قسمت‌هایی از این مجموعه دوست داشتنی خواهیم بود که قرار شده یکی از این قسمت‌ها شب قبل از بازی ایران و آرژانتین روی آنتن برود و یکی از بازیکنان تیم ملی نیز مهمان آن قسمت خواهد بود.

دنیا فنی‌زاده، مرضیه محبوب، امیر سلطان احمدی، بنفشه صمدی و محمد لقمانیان از جمله عروسک‌گردان‌های این مجموعه هستند و هنرمندانی چون حمید جبلی، محمدرضا هدایتی، بنفشه صمدی، بهادر مالکی، محمد بحرانی، کاظم سیاحی و... صدای عروسک‌ها را اجرا می‌کنند.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2264462

+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 93/01/17 و ساعت 14 |
http://isna.ir/fa/news/92122717426
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 93/01/06 و ساعت 14 |http://ibna.ir/vdcgzx9qtak97t4.rpra.html

http://ibna.ir/vdcaeun6m49nay1.k5k4.html

http://www.iricap.com/newscontent.asp?id=3879


برچسب‌ها: معرض فرانكفورت للكتاب
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 92/07/17 و ساعت 11 |
بسیاری از کشورها داری موتورهای جستجویی هستند که صرفا جامعه کاربران بومی خود را هدف گرفته است و نتایج جستجوی کاربر را از میان صفحات بومی عرضه می کنند، تعداد موتورهای جستجوی بومی شاید به اندازه کشورهای جهان متنوع باشد که در اینجا تنها برخی از مهمترین آنها آورده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، استفاده از موتورهای جستجوی بومی دارای مزایای بسیاری است که یکی از مهمترین آنها ارائه نتایج جستجو به زبانهای بومی است، اما گاهی این موتورهای جستجو به قدری در خدمات خود حرفه ای هستند که در کشورهای محل تولد خود از رقبای جهانی پیشی گرفته اند.

موتور جستجوی چینی پربازدید ترین سایت دنیا

Baidu.com موتور جستجوی خدمات گوناگون از جستجو تا شبکه‌های اجتماعی است، این وب سایت همچنین دارای قابلیت جستجو در اینترنت، عکس و فایل‌های صوتی است. از دیگر قابلیت‌های این سایت نوشتن عبارت مورد نظر به خط پین یین و برگرداندن آن به طور خودکار به چینی نوشتاری و جستجو بر اساس آن است. این سایت در سال 2000 راه اندازی شد و در سپتامبر سال 2011 ششمین سایت پربازدید دنیا و پربازدید ترین سایت چین لقب گرفت. در اکتبر سال 2012 بایدو پنجمین سایت پربازدید در دنیا بود.

بایدو 740 میلیون صفحه، 80 میلیون عکس و 10 میلیون فایل چند رسانه‌ای را به صورت فهرست راهنما دارد، بنابراین جای تعجبی ندارد که مردم چین به جای گوگل از بایدو استفاده می کنند و قسمت اعظم سهم بازار موتور جستجو را در چین بایدو به خود اختصاص داده است.

این کشور دارای موتورهای جستجوی دیگری چون Soso.com هم بوده که برای مثال در اکتبر 2012 این سایت در رده 33 جهانی قرار داشته و در رده 11 جدول سایتهای پربازدید چین جای گرفت.

محبوبترین وب سایت روسی

Yandex.ru یک شرکت فناوری اطلاعات روسی است که بزرگترین موتور جستجوی روسیه و هشتمین موتور جستجوی جهان را اداره می کند. همچنین این شرکت توسعه دهنده سرویس‌ها و محصولات اینترنتی بسیاری  محسوب می شود. صفحه خانگی Yandex.ru محبوب‌ترین وب سایت در روسیه به شمار می رود. یاندکس 60 درصد از سهم بازار موتورهای جستجو را در روسیه به خود اختصاص داده است. این موتور جستجو چهارمین موتور جستجوی بزرگ در جهان است به طوری که روزانه 150 میلیون جستجو در آن صورت می گیرد و براساس آمار فوریه 2013 روزانه یاندکس 50.5 میلیون کاربر دارد. این موتور جستجو همچنین حضور گسترده ای در اکراین و قزاقستان دارد و حدود یک سوم از تمام نتایج جستجو در این بازرها و 43 درصد از نتایج جستجو در بلاروس را به خود اختصاص داده است.

ژاپن و موتورهای جستجوی بومی

ژاپن یک بازار مهم اینترنتی است، این بازار مهم دارای سهم خاص خود از موتورهای جستجوی بومی است. کسب اطلاعات درباره موتورهای جستجوی ژاپنی بسیار چالش برانگیز است چرا که اکثر آنها کاملا به زبان ژاپنی نوشته شده و هیچ گزینه انگلیسی هم ندارد. در این کشور استفاده از یاهو نسبت به گوگل در اولویت قرار دارد.

سایت goo.ne.jp که نام آن هیچ ارتباطی به گوگل ندارد محصولی از آزمایشگاه های NTT ( تلگلراف و تلفن ژاپن) است. برخی از گزارشها سایت Goo را در رده سوم سایتهای محبوب و پربازدید در ژاپن طبقه بندی می کنند.

biglobe.co.jp از دیگر پورتالهای جستجوی مهم در میان سایتهای ژاپنی است. در حقیقت این سایت دارای برد وسیعی از اطلاعات و خدمات است.

sagool.jp، یک موتور جستجوی نیز است که در حقیقت نوآوری آزمایشگاه تیم لب در ژاپن است. این سایت تبلیغ کننده یک الگوریتم منحصر به فرد در جستجو بوده که نتایج را بر پایه علایق کاربر ارائه می کند.

jword.jp به عنوان یک موتور جستجو و پورتال خدماتی چون یاهو یا sagool.jp، search.interconnect.co.jp موتور جستجویی شبیه به گوگل از دیگر موتورهای جستجوی بومی ژاپن هستند که در دسترس کاربر ژاپنی قرار گرفته است.

Guruji.com موتور جستجوی هندی است که هدف خود را ارائه نتایج جستجوی بهتر برحسب اطلاعات صفحات هندی تعیین کرده است. این سایت همچنین ارائه کننده مقالات خبری درباره اتفاقات روز و اخباری درباره موضوعات روز و هنر و سرگرمی است.

Kwangmyong به معنای باغی که دور آن دیوار کشیده شده نام اینترنت ملی کره شمالی است که در سال 2000 راه اندازی شد، این سرویس دارای مرورگرهای وب، نامه الکترونیکی، گروه خبری و موتور جستجو است. در کره شمالی تعداد معدودی از افراد با مجوز دولتی به اینترنت جهانهی دسترسی دارند. از این رو Kwangmyong تنها شبکه رایانه ای در دسترس عموم بوده و استفاده از آن برای عموم مردم رایگان است.

Daum.net پورتال کره ای است که طیف گسترده‌ ای از خدمات و سرویس‌های اینترنتی را ارائه می‌کند، که خدماتی چون سرویس رایگان نامه الکترونیک، تالارهای گفتگوی اینترنتی، انواع خدمات خرید اینترنتی و اخبار روز را در برگرفته و به‌عنوان یکی از پورتال وبهای پربازدید در جهان شناخته می‌ شود.

موتورهای جستجوی آلمانی

کشور آلمان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر دارای موتور جستجوی بومی است.

سایت abacho.de یک موتور جستجو و پورتالی شبیه یاهو استو این سایت دارای قسمت اخبار، علاقمندها، تالارهای گفتگو و نامه الکترونیکی رایگان است. این موتور جستجو به رغم آلمانی بودن خدمات خود را در کشورهایی چون اسپانیا، سوئیس، فرانسه و اتریش نیز ارائه می کند.

fireball.de موتور جستجوی آلمانی است که قسمت اعظم نتایج خود را تا پیش از تعطیل آلتاویستا از این سایت می گرفت از این رو امکان جستجو به زبان انگلیسی نیز در آن وجود داشت. به رغم برخی موتورهای جستجوی ژاپنی امکان جستجو به زبان آلمانی و انگلیسی را فراهم کرده است.

علاوه بر این موتورهای جستجوی دیگر چون Sharelook.de که به عنوان یک فهرست راهنما با 100 هزار مدخل کار می کند، Suche.freenet.de که پورتال اطلاعاتی شبیه به یاهو به زبان آلمانی است و Web.de از دیگر موتورهای جستجوی بومی در آلمان هستند. این کشور علاوه بر این به موتورهای جستجوی جهانی دسترسی محلی دارد که در آن میان می توان به Google.de، Lycos.de، Yahoo.de اشاره کرد.

جستجوگرهای اسپانیایی زبان

به گزارش مهر، اسپانیولی زبانها در دنیا پس از چینی ها دومین جمعیت بزرگ هستند که عمدتا در اروپا، آمریکای لاتین، جزایر کارائیب و ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند، سایتهای اسپانیایی بسیاری وجود دارند که اطلاعات مورد نیاز را به این زبان ارائه می کند.

این فهرست تنها به سایتهایی اشاره کرده از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

Abacho.es که در حقیقت متعلق به یک شرکت آلمانی بوده دارای سایتهای Abacho محلی برای چند کشور اروپایی است.

mexicoweb.com.mx یک فهرست راهنما و تنها موتور جستجو  مستقر در مکزیک است.

سایت ozu.es پورتال ارائه کننده خدماتی علاوه بر جستجو است، یکی از خدمات جالب این سایت اسپانیولی زبان علاوه بر ارائه اخبار، طالع بینی و امکان گفتگو ارائه اخبار روز به صورت فایل قابل دانلود PDF است.

terra.es از جمله سایتهای اسپانیایی است که توسط گوگل تغذیه می شود. سایت typicallyspanish.com نیز امکان جستجو به زبانهای اسپانیایی و انگلیسی را برای کاربران خود فراهم کرده است.

Seznam.cz موتور جستجوی بومی در جمهوری چک است که در سال 1996 به عنوان نخستین پورتال جمهوری چک تأسیس شد. این سایت به عنوان یک موتور جستجو و نسخه اینترنتی از کتابهای راهنما آغاز به کار کرد اما امروز این سایت بیش از 15 نوع خدمات اینترنتی ارائه می کند.

ananzi.co.za نام موتور جستجوی بومی در آفریقای جنوبی است که نتایج جستجو کاربر را به سایتهای آفریقای جنوبی محدود می کند. یکی از اهداف این موتور جستجو اطمینان حاصل کردن از هویت بومی و ملی در ارائه نتایج جستجو است. این سایت در سال 1996 تأسیس شد و نخستین موتور جستجوی آفریقای جنوبی محسوب می شود. فهرست این سایت دربرگیرنده بیش از 2 میلیون و 300 هزار سایت مختص آفریقای جنوبی است و این تعداد روزانه درحال افزایش است.

مهمترین موتورهای جستجوی بومی

نام کشور موتور جستجو
چین Baidu.com
روسیه Yandex.ru
هند Guruji.com
ژاپن goo.ne.jp
کره جنوبی Daum.net
کره شمالی Kwangmyong (اینترنت ملی دارای موتور جستجوی ملی)
اسپانیا Abacho.es
آلمان abacho.de
مکزیک mexicoweb.com.mx
جمهوری چک Seznam.cz
آفریقای جنوبی ananzi.co.za

  http://www.mehrnews.com/detail/News/2140724


برچسب‌ها: صفحه اول
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 92/07/01 و ساعت 17 |
آشنایی با سایت‌های دارای کتاب‌های علمی آنلاین

دسترسی به منابع علمی برای اساتید، دانشجویان و دست‌اندرکاران فرهنگی همیشه یک معضل و دغدغه بوده و هست.

همشهری آنلاین این بار اقدام به معرفی منابع و سایت‌های دانلود کتاب‌های علمی و فرهنگی به زبان اصلی کرده است. این سایت‌ها کتاب‌های مورد نظر اساتید، دانشجویان، محققان، فرهنگیان و علاقمندان به کتاب را رایگان و در فرمت‌های گوناگونی چون؛ "پی‌دی‌اف" و "ورد" ارائه می‌دهند.

شاید این مسئله دغدغه‌ شما، دانشجوی تحصیلات عالی هم باشد . چرا که ممکن است برای دسترسی به کتاب‌های علمی روز به زبان اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی‌تان به مشکل کمبود یا نبود، قیمت گزاف و... برخورد کرده‌ باشید.

همشهری آنلاین برای حل این مشکل، لیستی از سایت‌ها و منابع کتاب‌های آنلاین که اکثرا برای دانلود و استفاده رایگان نیز هستند، جمع‌‌آوری و معرفی کرده‌ است.

مطالعه و مراجعه به این سایت‌ها مطمعنا، دغدغه فکری شما کاهش خواهد داد.

1- سایت ebookee

"ای بوک" یک موتور جستجوی بسیار قوی کتاب در همه زمینه‌ها است. یک منبع مناسب برای دانلود کتاب‌های علمی مورد نیاز شما. همچنین این سایت دارای مجله و روزنامه و سایر نشریات سرگرم کننده و بازی است. شما می‌توانید با عضویت در این سایت به راحتی به منابعی که می‌خواهید دسترسی داشته باشید و همچنین از آخرین اطلاعات بروز شده سایت توسط ایمیل آگاهی یابید.

http://ebookee.org

2- سایت کتاب‌های رایگان Free Book Spot

این سایت منابع رایگان آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهد. با عضویت در این سایت به راحتی می‌توانید به منابع عملی مورد نیاز خود دست یابید. این سایت یک بخش جستجو با عنوان کتاب، نویسنده، زبان و حتی شماره شابک یا ISBN دارد.

در این سایت،امکان دانلود کتاب در مباحثی نظیر برنامه نویسی، مهندسی، موضوعات علمی، داستانی و ... دارید. همچنین این سایت لینک‌های بسیار به سایت‌های مرتبط علمی دارد.

http://www.freebookspot.es

3- دانلود رایگان کتاب‌های الکترونیکی e-books Download Free

در این سایت شما می‌توانید، بهترین‌ترین کتابهای علمی و غیره را به صورت رایگان، دانلود کنید. این سایت ادعا دارد که کاربران می‌توانند بدون هیچ مشکلی هر کتابی را که می‌خواهند در این سایت جستجود کرده و به راحتی دانلود کنند.

http://www.ebooksdownloadfree.com

4- کتاب‌های الکترونیکی رایگان Free-eBooks

همانگونه که از نام و عنوان‌های این سایت‌ها آشکار است، این سایت‌ها عموما، کتاب‌های الکترونیک و آنلاین رایگان در اخیار کاربران و دانشجویان قرار می‌دهند. در این سایت علاوه بر یافتن کتب مختلف، شما قادر به دانلود مجله‌های معروف حهان نیز خواهید بود. در صفحه اول این سایت آمده است که تنها با یک عضویت ساده از دانلود کتاب‌های رایگان و بروز و جدید این سایت در همه زمینه‌های علمی، تخیلی، داستانی، درسی و... لذت ببرید.

http://www.free-ebooks.net

5- گالری پی‌دی‌اف PDF Gallery

صفحه اول این سایت آمده است که؛ با تشکر از بازدید شما، پی‌دی‌اف گالری یک مجموعه دستچین شده از منابع رایگان "پی دی افی" برای معماران و طراحان است. شما می‌توانید، از لیست منابع، پوستر، گزارش، کتابهای الکترونیک، سخنرانیها و ... به راحتی بهره برداری کنید. مسئولان این سایت تلاش می‌کنند که هر هفته مطالب را بروز کرده و مطالب تازه‌ای به آن اضافه کنند.

http://www.pdfgallery.net

6- کتاب‌های کامپیوتری Free Computer Books

در این سایت می‌توانید کتاب‌های مختلف کامپیوتری، شبکه اینترنتی، موبایل و... را جستجو کرده و دانلود کنید. دسته بندی ایده آل این سایت یک مزیت خوب برای کاربران است.

این سایت علاوه بر داشتن ۱۲ بخش اصلی، شامل ۱۵۰ زیر دسته مختلف است که برای یافتن کتاب مورد نظرتان بسیار راهنمای خوبی خواهند بود. این سایت اجازه دانلود مجلات به نام، آی تی را هم به شما می‌دهد.

http://freecomputerbooks.com

7- فهرست راهنمای کتابهای آنلاین E-Books Directory

صفحه اول این سایت نوشته است؛ خوش‌آمدید. ما در اینجا، دقیقا 7826 کتاب‌های رایگان آنلاین در 634 دسته داریم. به عبارتی این سایت حاوی لیست بزرگی از کتاب‌های رایگان در موضوعات مختلف است. موضوعاتی چون؛ مهندسی، بازی‌های ذهنی و هوش، هنر و عکاسی، بیوگرافی‌ها، فیزیک، ریاضیات و...

http://www.e-booksdirectory.com

8- سایت بوک بوت Book-Bot

"هزاران کتاب را رایگان بخوانید." این شعار سایت است. همچنین در این سایت آمده است که ما 14571 کتاب و مواردی در ارتباط با آنها داریم. برخی از این کتاب‌ها بسیار شهرت دارند. اگر شما می‌دانید به دنبال چه می‌گردید، کافی است به بخش جستجوی ما در بالای صفحه مراجعه کنید در غیر اینصورت می توانید به راحتی بر اساس فهرست نویسنده‌ها یا عناوین، کتاب مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین این سایت دارای لینک‌های مفیدی به سایت‌های مرتبط چون آمازون و... دارد.

http://www.book-bot.com

9- سایت کتاب گلاتون book glutton

سایت کتاب گلاتون شما را به درون کتاب‌های دیجیتال متصل می‌کند. شما از هر سایت اجتماعی می‌توانید به این سایت متصل شده و با کتاب‌ها و افرادی که در این سایت عضو هستند، ارتباط داشته، بحث،گفتگو و تبادل نظر کنید. در این سایت شما می‌توانید کتابخوانی گروهی و همزمان با دوستانتان داشته و در هر فصل آن با هم چت کنید. شما می‌توانید در هر بخش از کتاب نظرتان را به صورت مکتوب بر روی همان بخش نوشته و با دوستانتان به اشتراک گذاشته و پاسخ دریافت کنید. این سایت بیشتر یک انجمن کتاب‌خوانی آنلاین است.

http://www.bookglutton.com

10- سایت کتاب‌های آفریقا Africana books
سایت کتاب‌های آفریقا یک سایت فعال در ارائه مجموعه گسترده‌ای از کتاب‌های 200 سال پیش تا کنون درباره قاره آفریقا، آفریقای جنوبی و ... است. لیست کتاب‌ها در سمت راست صفحه قرار دارد که با یک جستجوی ساده می‌توانید به متون آنها دست یابید. هر گونه اطلاعاتی در باره قاره، کشور، مردم، جغرافیا، فرهنگ و... آفریقا را در این سایت بدست خواهید آورد. حتی شما می‌توانید مطلب و کتاب مورد نظر خود را توسط ایمیل از وب‌مستر این سایت بخواهید. آنها طی دو هفته به شما پاسخ خواهند داد.

http://www.africanabooks.com

11- سایت کتابخانه. ای. اس. سی. ای Asce library

این سایت مربوط به کتاب‌های مهندسی عمران و راه و ساختمان است. بخش جستجوی این سایت شما را سریعتر از آنچه که فکر می‌کنید به هدفتان می‌رساند. این سایت علاوه بر کتاب‌ها و مجلات آنلاین شما را با استانداردهای جهانی در زمینه کاریتان و پروژه‌های در حال ساخت و آخرین پروژه‌های در حال بررسی یا تمام شده آشنا می‌سازد. برای استفاده از مقالات و سایر امکانات روز دنیا، کافی است در این سایت عضو شوید.

http://ascelibrary.org

12- سایتکتاب‌های تکنولوژی روز Free Tech Books

این سایت کتاب‌های آنلاین رایگان در زمینه علوم کامپیوتر، مهندسی، برنامه نویسی، کتابهای درسی، جزوه و... است که همه آنها از نظر قانونی آزادانه در دسترس شما قرار گرفته است. در این سایت، تنها با اشاره به یک کتاب، شما به خود کتاب، متن، سند و مدارک، حاشیه‌ها و یا یادداشت‌های مربوط به آن دسترسی خواهید داشت.

http://www.freetechbooks.com

13- سایت صفحه‌های کتاب‌های آنلاین online books library

این سایت هم به نظر یک کتابخانه آنلاین است. در معرفی سایت آمده است، بیش از یک میلیون کتاب تحت وب به صورت رایگان در اختیار شما است. هر هفته یک بار سایت بروز می‌شود. شما می‌توانید از کتاب‌های الکترونیک ما در هر زمینه‌ای که می‌خواهید، دانلود کرده مطالعه کنید. علاوه بر آن، این سایت دارای خبر‌های روز در باره آخرین کتاب‌های منتشر شده یا در دست انتشار، خبر‌هایی در باره نویسنده‌گان به نام و....است.

http://onlinebooks.library.upenn.edu/

14- سایت کتابخانه دیجیتالی اسکرایبد Scribd

این سایت واقعا یک کتابخانه دیجیتال بزرگ است. این سایت به شما اجازه خواندن آنلاین، پرینت گرفتن کتاب و به اشتراک گذاشتن کتاب و سایر اطلاعات را می‌دهد. این سایت صفحه اصلی خود را تنها با جلد کتاب‌های مختلف در زمینه‌های ادبی، علمی، هنری، آشپزی و... تزیین و پر کرده است. شما تنها با یک اشاره به درون کتاب مورد نظر وارد خواهید شد. این سایت برای به اشتراک گذاشتن فایل‌ها با فرمت‌های مختلف چون؛ وورد، اکسل، پاورپوینت و پی دی اف بسیار مناسب است.

http://www.scribd.com/

15- سایت رایگان کتابهای الکترونیک آنلاین online free ebooks

در معرفی سایت آمده است؛ این سایت شامل مجموعه‌ای بی‌نظیر از اطلاعات عمومی و کتاب‌های موجود در اینترنت است. ما نه با نویسندگان و نه با ناشران وابسته به آنها ارتباط داریم و نه مسئول محتوای کتابها و تغییرات آنها هستیم. ما تنها یک سایت دانلود رایگان کتاب‌های الکترونیکی هستیم . مجموعه بزرگی از کتاب‌ها در زمینه‌های بازرگانی، مهندسی، سخت افزار، برنامه نویسی و ... در قالب‌‌های مختلف به علاقمندان ارائه می‌دهیم.

http://www.onlinefreeebooks.net/

16- سایت رایگان کتاب‌های الکترونیک Get free ebooks

این سایت ادعا دارد تمامی کتاب‌های که شما نیاز دارید را دارد. این سایت نام ونمایی از جلد کتاب و خلاصه‌ای از کتاب را قبل از ارائه کامل کتاب در دسترس کاربران قرار داده است. این سایت در زمینه‌های مختلفی از قبیل؛ ادبی، داستانی، کامپیوتر، برنامه نویسی، علمی، هنری و...کتاب و مطلب دارد. دسته بندی مطالب و موضوعات این سایت بسیار جالب است. این سایت برای گروه‌های سنی، شغلی و جنسیتی مانند؛ کودکان، نوجوانان، سالمندان، زنان، نظامیان و...کتاب و مطالب را دسته بندی کرده است.

http://www.getfreeebooks.com

17- سایت دانش رایگان Know Free

این سایت یک وب پورتال با شعار "دانش رایگان است"، برای کاربرانش امکان دریافت کتاب‌های الکترونیکی را ازاد و رایگان قرار داده است. این سایت آموزش تصویری دانلود کتاب و استفاده از سایت را در اختیار کاربران خود قرار داده است. بنا به گفته مسئولان این سایت اوایل سال 2006 آغاز به کار کرده است. و تا کنون سالهای بسیاری را در راه توسعه این کارصرف است. شما می‌توانید از این سایت، همه چیز رایگان دانلود کنید. هدف فروش یا استفاده برای اهداف تجاری از این سایت را از خود دور کنید.


http://knowfree.net

18- سایت کتاب‌های الکترونیکی Zapret

زاپرت یک سایت کتاب روسی است. یکی از معروف ترین سایت‌های رایگان دانلود کتاب ... این سایت دارای سیستم واحد اطلاعات خودکار" است . این سایت کتاب‌های الکترونیکی را در فرمت‌های PDF و DOC ارائه می‌دهد. اطلاعات و کتاب‌های این سایت بعد از بررسی و با محدودیت‌های خاص برای استفاده کاربران قرار می‌گیرد. این سایت در زمینه ارتباطات، اینترنت، دیجیتال و...کتاب‌های رایگان و با قالب فرمت بالا ارائه می‌دهد.

http://www.zapret-info.gov.ru

19- سایت ای بوک لابی EBook Lobby

این سایت یکی از سایت‌های نه چندان کامل و قوی است. با این وجود، این سایت دارای نظمی منسجم برای کاربران در خصوص جستجوی کتاب مورد نیاز است. دسته‌بندی موضوعی و زیر شاخه‌های آن کمک شایانی در جستجوی شما خواهد بود. این سایت کتاب‌های الکترونیکی رایگان را در یک دسته بندی مناسب چون؛ کسب و کار، هنر، ادبیات، علمی، محاسبات، آموزش و پرورش و... قرار داده است.

http://www.ebooklobby.com

20- سایت رایگان کتاب‌های کامپیوتری آنلاین Online Programming Books

این سایت میزبانی فهرستی از کتاب‌های آنلاین و کتابها که توسط ناشران و نویسندگان در وب سایت خود ارائه داده‌اند، است که بصورت کاملا قانونی و رایگان در اختیار کاربران قرارداده شده است. انتشار جزوه‌ها و کتاب های رایگان آنلاین و کتابهای مربوط به فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر، اینترنت، کسب و کار، بازاریابی، ریاضی، فیزیک، فنی و مهندسی، الکترونیک و علوم و.. همه در اختیار کاربران است.

http://www.onlineprogrammingbooks.com/

21- سایت کتاب‌های الکترونیکی Memo ware

این سایت دارای هزاران کتاب الکترونیکی در زمینه‌های مختلف علمی، ادبی، هنری و ... است. این سایت دارای دسته بندی منظم بر اساس موضوعات مورد نیاز دانشجویان و متخصصان تهیه کرده است. این سایت همچنین دارای خبرنامه در زمینه آخرین کتاب و ویرایش آن است. سایت برای سهولت کار از کاربران خواسته است، متن ارائه شده برای راهنمایی را به دقت مطالعه کنند. قالب ارائه شده در این سایت پی دی اف است. کاربران به این نکته توجه کنند.

http://www.memoware.com/

22- سایت کتابخانه‌ای Baen

این سایت بر اساس "تاریخ" کتاب‌های الکترونیک خود را دسته‌بندی کرده است. یعنی اگر تنها تاریخ انتشار کتاب مورد نظر خود را بدانید می توانید به راحتی این کتاب را در این سایت جستجو کنید. در این سایت هم کتاب‌های قدیمی و چاپی و هم کتاب‌های الکترونیک و آنلاین هر دو ارائه می‌شود. کافی است با عضویت کتاب مورد نظر خود را سفارش دهید. کتاب‌های خطی را باید از سایت خریداری کنید. ولی کتاب‌های الکترونیک را می‌توانید، به راحتی جستجو کرده و به صورت رایگان مطالعه کنید.

http://www.baen.com/library

همشهری آنلاین


برچسب‌ها: صفحه اول
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 92/02/08 و ساعت 14 |
 رستاخيز كلمات: درس‌گفتارهايي درباره نظريه ادبي صورتگرايان روس
نويسنده:محمدرضا شفيعي‌كدكني
ناشر:

سخن

512 صفحه

 

حرفه: داستان‌نويس 1 

مترجم:عليرضا كيواني‌نژاد
مريم كهنسال‌نودهي
ناشر:

زاوش

202 صفحه

 

رمان تاريخي
نويسنده:گئورگ لوكاچ
مترجم:شهلا فيلسوفي
ناشر:

اشاره

632 صفحه

 

از قصه به رمان: بررسي اميرارسلان به منزله متن‌گذار از دوران قصه به عصر رمان
نويسنده:هادي ياوري
ناشر:

سخن

320 صفحه


برچسب‌ها: کتابخانه
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 92/01/06 و ساعت 10 |
  فرهنگ مصور هنرهاي تجسمي (معماري، پيكره‌سازي، نقاشي) = معجم الفنون التشكيليه (العماره، النحت، الرسم): عربي - فارسي، فارسي - عربي 
نويسنده:هدا قرئلي
ماجد نجاريان
ناشر:

دانشگاه آزاد اسلامي (نجف آباد)

آموزش مقدماتي زبان فارسي (براي عرب‌زبانها) تعليم الفارسيه للمبتدئين

نويسنده:حسين هاجري
ويراستار:سيمين هاشمي
ناشر:

سازمان‌ مطالعه ‌و تدوين‌ كتب‌ علوم ‌انساني ‌دانشگاهها (سمت)


برچسب‌ها: کتابخانه
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 91/12/07 و ساعت 16 |
مهارت نوشتن
نويسنده:نعمت‌الله ايران‌زاده
نويسنده:مريم شريف‌نسب
ناشر:

پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي

 

اللغه العربيه بين الكتابه و الدراسه

نويسنده:مهدي ممتحن

ناشر:

لوح محفوظ


برچسب‌ها: کتابخانه
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 91/12/05 و ساعت 9 |
نود و پنجمین شماره ماهنامه آموزشی اطلاع رسانی «معارف» به صاحب امتیازی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منتشر شد.

خير كثيـــــــــــــــر
بيش از اين آب را گِل نكنيم!
تحليل بطون قرآن
ملاصدرا و ما ادراک ما ملاصدرا؟!
برهان در قرآن
ظرفيت‌ و ظرافت حكمت اسلامي
اسلاميّت فلسفه از منظر حكيم آيت‌الله جوادي آملي
چيستي و چرايي مدعاي جريان نوتفكيك
بوستان حكمت اسلامي
پايگاه‌هاي مجازي حكمت و فلسفه
اخبار حكمي
منادي وحدت ؟!
حسنة دهر (بزرگداشت عارف كبير آيت‌الله حاج سيدعلي‌آقا قاضي)
«اخلاق الاهي»
رابطه اجتهاد و مصلحت از ديدگاه امام خميني(ره)
کتاب‌شناسي آيت‌الله سيد علي خامنه‌اي در دوران مبارزه
مبارزان اخوان‌المسلمين و انقلاب اسلامي
چند و چوني درباره كتاب «انقلاب اسلامي ماهيت، زمينه‌ها و پيامدها»
زبان فارسي و توليد ملي
تبليغ راشد (به ياد مبلغ ماندگار استاد شيخ حسينعلي راشد)
چند و چوني درباره «فصلنامه مطالعات تفسيري»
مفهوم آزادی و مناقشات آن
جانب هنجاری تلقی اسلامی از آزادی
آزادي سياسي در قرآن كريم
مراتب اندیشه آزادی
آزادی اندیشه و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران
بررسی مقایسه‌ای مبانی اندیشه‌ای و كاركردهای مفهوم آزادی در انقلاب فرانسه و انقلاب اسلامی ایران
عايق كننده‌ها از سوي متكلم (بخش دوم)
چتر معارف بر محيط دانشگاه
استاد معارف، بايد مدرنيته را بشناسد!
آثار علمي اساتيد
اخبار فرهنگي ايران و جهان
اخبار نهاد
مقالات رسیده

http://www.maarefmags.com/

+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 91/12/02 و ساعت 12 |
فيلمنامه‌نويسي شخصيت‌محور
نويسنده:اندرو هورتون
مترجم:ستاره پيرخدري
ناشر: سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني دانشگاهها (سمت)، مركز تحقيق و توسعه علوم انساني

 

استانبول: خاطرات و شهر

نويسنده:اورهان پاموك

مترجم:شهلا طهماسبي
ويراستار:علي كاتبي
ناشر: نيلوفر

 

فرانكفورت
نويسنده:نيكو زهادي
ناشر: موسسه انتشارات فرهنگ رسانه پويا


برچسب‌ها: کتابخانه
+ نوشته شده توسط ا.صحفی در 91/11/29 و ساعت 11 |